LIGHTING / Floor lamps / Floor lamp 10381006
*
nr 1038 1006
FLOOR LAMP
1950s,
1950-tal
Estimate:
1000
Sold:
SEK 2600
Auction date:
Monday May 16 2016
at 20:02:54
- Bid history
Time
Bidder
Bid
28/4 05:26:03
1
1.100 kr
12/5 06:40:36
2
1.000 kr
12/5 06:40:36
1
1.100 kr (Robot)
12/5 06:40:43
2
1.200 kr
12/5 08:42:12
1
1.500 kr
12/5 18:58:44
3
2.400 kr
16/5 19:49:31
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampbord golvlampor
-
7378 FLOOR LAMP
England, mässingfot, skärm i metall. Height: 150 cm,
Auction ends
in a week
20 maj at 18:42
-
7187 FLOOR LAMP
Gustavian style. Height: 171 cm,
Auction ends
in a week
20 maj at 18:17
-
7270 FLOOR LAMP
metal. Height: 186 cm,
Auction ends
in a week
20 maj at 20:42
-
8040 FLOOR LAMPS
one pair. Height: 118cm,
Auction ends
in a week
20 maj at 20:52
*
FLOOR LAMP
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 1038 1006
FLOOR LAMP
1950s,
1950-tal
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 2600 |
Auction date: |
Monday May 16 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
28/4 05:26:03 | 1 | 1.100 kr |
12/5 06:40:36 | 2 | 1.000 kr |
12/5 06:40:36 | 1 | 1.100 kr (Robot) |
12/5 06:40:43 | 2 | 1.200 kr |
12/5 08:42:12 | 1 | 1.500 kr |
12/5 18:58:44 | 3 | 2.400 kr |
16/5 19:49:31 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampbord golvlampor
-
7378 FLOOR LAMP
England, mässingfot, skärm i metall. Height: 150 cm,
Auction ends
in a week
20 maj at 18:42 -
7187 FLOOR LAMP
Gustavian style. Height: 171 cm,
Auction ends
in a week
20 maj at 18:17 -
7270 FLOOR LAMP
metal. Height: 186 cm,
Auction ends
in a week
20 maj at 20:42
-
8040 FLOOR LAMPS
one pair. Height: 118cm,
Auction ends
in a week
20 maj at 20:52